Události
Vystoupení Plastic People po 40 letech opět v Humpolci

Zpět na Události

Datum: 25.09.2009

Místo konání: Humpolec, divadelní sál kina Městského kulturního a informačního střediska
Předmět: Koncert skupiny Plastic People v Humpolci po 40 letech
Pořadatel: Hifiklub Humpolec (Uniklub Humpolec) a MěIKS Humpolec
Zvuk: DATservis, Dalibor Tomášek
Diváci: 250

Program:
14:00 Instalace aparatury DATservis
17:00 Naražení sudů piva Staropramen
17:30 Příjezd skupiny PPU
17:45 Instalace aparatury PPU
18:15 Zvuková zkouška
19:30 Setkání Plastiků s účastníky koncertu
20:00 Koncert uvedený "Magorem" - Ivanem Martinem Jirousem
23:00 Večeře PPU v hotelu Černý kůň
23:30 Přátelské setkání rockových veteránů Humpy a PPU
01:30 Odjezd Plastic People of The Universe

Tento uvedný den se uskutečnila velmi zdařilá akce s velkým ohlasem. Po 40 letech se do Humpy navrátila na místo činu legendární pražská kapela PPU. Od 18 hodiny se před kinem v Humpolci začali kupit pamětníci zlatých časů dřevního rocku v Humpě Vzpomínali na ranou dobu undergroundu a působení Hlavsy, Janíčka a Zemana v Humpě, v kapele The Lumberjacks. Škoda že se přes příslib účasti nedostavil Eman Zeman. Působením sponzorského daru od firmy Staropramen a známých songů doby volné lásky nálada gradovala. Před koncertem hudebníci pohovořili s přiznivci. Každý účastník koncertu obdržel bulletin, který mapoval historii humpoleckého rocku na přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

Těsně po dvacáté hodině se dostavil Ivan Martin Jirous a uvedl svým již typickým způsobem kapelu. Jeho výrok, že kdo se dožil tohoto koncertu po čtyřiceti letech jistě nepřišel, postrádal platnost. Bylo tomu právě naopak. Kapela odehrála koncert ve velmi dobré formě. Zahrála pravděpodobně obvyklý playlist. Z doby nás pamětníků zazněla pouze jediná píseň ze sklonku šedesátých let a to instrumentální verze nezapomenutelného songu The Sun. Po této písní vešel na podium Magor a přeložil jednu sloku písně a zazpíval jí v anglickém j azyce. Velmi dobrý zvuk a výkon kapely gradoval v samém závěru. Došlo na písně Mejly Hlavsy. Zazněl Kanárek, Podivuhodný mandarin a v přídavku Magické noci a Muchomůrky bílé. Diváci opustili sál velmi spokojeni, někteří z neznalosti věci překvapeni výkony hudebníků a hlavně způsobem prožití hezkého pátečního večera. Pepa Janíček zároveň prohlásil na adresu Ivana Jirouse: "Magor byl dobrej".

Po koncertě se kapela přesunula do restaurace Černý kůň spolu s bývalými členy Fan Clubu Strangers a veterány humpoleckého rocku. Bylo to velmi příjemné posezení a nebýt vrchního, tak tam sedíme ještě dnes.

Jiří Hájek

Některé ohlasy na koncert

Z dnes (31.3.2021) již neexistujícího fóra Lide.cz:

bosa-vosa - 28.09.09 18:45:44
Tak ale to bylo.. No řekněme magické.. PPU v Humpolci po 40-ti letech zaplnili sál kina a celým jeho prostorem se rozezněly úžasně šílený toony Kabešovy violy, Brabencova sága, Janíčkových kláves and so and so. Samí krásní lidé a fakt zvláštní atmosféra, téměř všici byli staří přátelé.. DOKONALOST

Z dnes již neexistující/nenalezené 'Knihy hostů' na stránkách Plastic People:

Jméno: HONZA FILÍPEK
Web:
Odkud: TÁBOR
DÁMO A PÁNOVÉ DĚKUJI ZA NESKUTEČNOU KRASU TED V HUMPĚ.PERFEKTNÍ ZVUK, KLASIKA MAGOR, ZÁŽITEK. TAK AT TO JEŠTE DLOUHO TAKHLE HRAJE, DÍKY
Vloženo: 30.9.2009 15:01

Příznivci PPU před zahájením koncertu.

Zleva, Syntax: Láďa Jaroš, Bohouš Bláha, Olda Honzárek, Pavel "Koksa" Uhlík, Luboš Mašík, Vlasta Čejka
Little Bodies: Miroslav "Mirca" Čejka, The Strangers: Jirka Kučera

Zpět na Události