HUMPOLEC BEAT
Historie humpoleckého beatu
Skip Navigation Links
HistorieExpand Historie
SkupinyExpand Skupiny
Dobové pojmy
HifiklubExpand Hifiklub
Mapa stránek
Napište nám

Skupina Moby Dick

Moby Dick (1979) Skupina Moby Dick byla založena na jaře roku 1979. V úvodním období nastalo shánění aparatury a nástrojů. Zkoušky započaly po dvou měsících a probíhaly střídavě v prostorách školy v Podhradí a v kabině fotbalového stadionu Jiskry Humpolec, kde Míra Třetina pracoval jako správce. Významně kapele pomohl podporovatel rockových kapel v Humpolci Jirka Hájek, který vedl humpolecký Hifiklub. Zapůjčil skupině mikrofony, mixážní pult, a reprosoustavy Delicia potřebné ke kvalitnímu zpěvu a celkovému ozvučení. Skupina stále zkoušela a připravovala se na přehrávky, které se konaly na podzim 1979 v Dělnickém domě.

Stále přetrvávala nechuť komunistů podporovat bigbeat. Přesto skupina přehrávky udělala a bylo jí povoleno veřejně vystupovat za úplatu. První veřejné vystoupení se uskutečnilo v listopadu roku 1979 v Jiřících. Na tuto zdařilou tancovačku přišlo odhadem na 500 lidí. Vystupování na zábavách pak pokračovalo. Hrálo se v Jiřicích, Košeticích, Křelovicích, Červené Řečici a pravidelně na čajích v Plačkově a také v ZK Zálesí.

Velmi zdařililá akce se uskutečnila na Silvestra roku 1980 ve Světlici. Hostem hrajícím na sax byl Vladimír 'Káďa' Racek, bývalý člen skupiny Ceres. S ním Míra Třetina začínal v roce 1970 na základní škole v kapele Domingo.

Činnost souboru Moby Dick zanikla v průběhu roku 1981 a muzikanti pokračovali v jiných kapelách ať už v Humpolci nebo jiných městech.

Zakládající členové

Miroslav Třetina - bass, rhythm guitar, vocal
Jirka Drevňák - lead guitar, vocal
Pavel Kepka - rhythm guitar, lead guitar, vocal
Petr Kodým - drums


Mapa stránek