Moby Dick

Moby Dick (1979 - 1981)
Skupina Moby Dick byla založena na jaře roku 1979. V úvodním období nastalo shánění aparatury a nástrojů. Zkoušky započaly po dvou měsících a probíhaly střídavě v prostorách školy v Podhradí a v kabině fotbalového stadionu Jiskry Humpolec, kde Míra Třetina pracoval jako správce. Významně kapele pomohl podporovatel rockových kapel v Humpolci Jirka Hájek, který vedl humpolecký Hifiklub. Zapůjčil skupině mikrofony, mixážní pult, a reprosoustavy Delicia potřebné ke kvalitnímu zpěvu a celkovému ozvučení. Skupina stále zkoušela a připravovala se na přehrávky, které se konaly na podzim 1979 v Dělnickém domě.
Stále přetrvávala nechuť komunistů podporovat bigbeat. Přesto skupina přehrávky udělala a bylo jí povoleno veřejně vystupovat za úplatu. První veřejné vystoupení se uskutečnilo v listopadu roku 1979 v Jiřících. Na tuto zdařilou tancovačku přišlo odhadem na 500 lidí. Vystupování na zábavách pak pokračovalo. Hrálo se v Jiřicích, Košeticích, Křelovicích, Červené Řečici a pravidelně na čajích v Plačkově a také v ZK Zálesí.
Velmi zdařililá akce se uskutečnila na Silvestra roku 1980 ve Světlici. Hostem hrajícím na sax byl Vladimír 'Káďa' Racek, bývalý člen skupiny Ceres. S ním Míra Třetina začínal v roce 1970 na základní škole v kapele Domingo.
Činnost souboru Moby Dick zanikla v průběhu roku 1981 a muzikanti pokračovali v jiných kapelách ať už v Humpolci nebo jiných městech.

Zakládající členové

Miroslav Třetina - baskytara, rytmická kytara, zpěv
Jirka Drevňák - sólová kytara, zpěv
Pavel Kepka - rytmická a sólová kytara, zpěv
Petr Kodým - bicí