Ostatní skupiny

V dřevní době humpoleckého rocku bylo ještě jedno středisko beatové hudby. V Domě pionýrů v Hradské ulici existovaly ještě dvě skupiny, a sice Four B a Periculum. V roce 1972 tak vystoupily na okresní předlídce beatových skupin tři humpolecké kapely.

Drobečci (1969 - 70)

Ladislav Jaroš - kytara,zpěv; Bohouš Bláha - kytara, zpěv; Pavel Kuthan - bicí, zpěv; Vlasta Sukdolák - baskytara

Four B (1970 - 73)

Ivo Hyrš - zpěv; Josef Jaroš - kytara, zpěv; Slavomír Slepička - baskytara; Pavel Kuthan - bicí; Jaroslav Jaroš - kytara

"…4B je poslední skupina současného období Humpoleckého rocku. Její repertoár je stejně, jako v případě Syntaxu rozdílných stylů, což se zdá být v Humpolci nutností, protože je zde v chápání nejnovějších směrů rockové hudby dosti značná ztráta za jinde obvyklým standardem. Náročnější skladby je možno uvádět pouze v lákavém obalu běžné komerce. Skupina 4B však klade mnohem větší důraz, než Syntax na svou vlastní tvorbu, což je v současné době zřejmě nejsprávnější cesta, než pouze přebírat cizí skladby."

Ivo Hyrš

Odstavec o Four B byl vyjmut z programu II. Okresního beatového festivalu konaného v Humpolci 7. března 1972. Program vytvořil Ivo Hyrš.

Periculum (1971 - 72)

Milan Šlosar - zpěv; Vladimír Běhal - kytara, zpěv; Jiří Hnát - bicí; Vlastimil Sukdolák - baskytara

"…Skupina Periculum - další skupina, která se zabývá novější komercí a vlastní tvorbou na principech těžkého rocku. Po nástrojové a pěvecké stránce se zatím jeví některé nedostatky, jako horší intonace a určitý stupeň nesehranosti.

Ivo Hyrš

Odstavec o Periculum (dříve Bells) byl vyjmut z programu II. Okresního beatového festivalu konaného v Humpolci 7. března 1972. Program vytvořil Ivo Hyrš.

Plakát na II. Okresní festival beatových souborů SSM (1972)

II. Okresní festival beatových souborů SSM
konaný v úterý 2.3.1972 ve Spolkovém domě v Humpolci
pořádal: MV SSM Humpolec, uváděl: František Tůma