HUMPOLEC BEAT
Historie humpoleckého beatu
Skip Navigation Links
HistorieExpand Historie
SkupinyExpand Skupiny
Dobové pojmy
HifiklubExpand Hifiklub
Mapa stránek
Napište nám

Události

Seznam událostí

Promítání filmu Rok bez Magora v kinosále MěKIS v Humpolci

Scénář

Datum: 08. 02. 2013

V pátek dne 8.2.2013 proběhlo slavnostní promítání filmu Rok bez Magora v kinosále MěKIS v Humpolci s následujícím scénářem:

18:45? – 19:00
Diváci přicházejí. Venku na ulici před vchodem do kina stojí vozidlo VB s blikající majákem. Čtyři příslušníci perlustrují příchozí. Kontrolují platné vstupenky, ptají se kam lidé jdou a co tam budou dělat. Ptají se jestli mají povolení apod.

19:04
Setmí se.
Bodové světlo. Židle.
Přibíhá Oldřich Kaiser běhá po jevišti a hledá ukryt. Schovává se před příslušníky VB, kterým před tím utekl. Na diváky dělá "pssssst", aby ho neprozradili. Příslušníci VB vbíhají na pódium a hledají toho disidenta. U toho si povídají, kde je ta špinavá mánička, jak ho lapíme, tak jde hned pod nůžky a pak za katr! Přehlédnou ho a odchází! Olda poděkuje divákům, že ho neprozradili, sundá si paruku jestli, budeme mít. Přivítá diváky v Humpolci a promluví o tom, že takto to za totality běžně chodilo. Přihodí ještě pár pikantních myšlenek a něco o této době ví: Písničkářka a dlouholetá partnerka Ivana Martina Jirouse, disidentka vyhnaná komunisty do emigrace Dáša Vokatá!
Dáša Vokatá – přichází na pódium, potlesk. Pohovoří krátce o době totality a potvrdí slova Oldy. Především dnes je jiná doba a jsem tady hlavně kvůli Ivanu Martinovi Jirousovi a ráda bych mu zahrála i vám jeho oblíbené písničky! Zahraje píseň. (1 až 2) potlesk.

19:20
Buď Dáša, nebo Olda představí legendu undergroundu a přítele Ivana Martina Jirouse, básníka Pavla Zajíčka a jeho kapelu, kterou zakládal s Milanem Mejlou Hlavsou - DG 307. Zajíček krátce pohovoří o Magorovi atd.

19:40
Kapela hraje last song. Do sálu ze zadu vniknou příslušníci VB. Svítí baterkami a křičí. Velitel má megafon: "Toto shromáždění není povoleno! Opusťte tento prostor!". Jednotliví příslušníci jsou vulgárnější: "Tak už vás máme vy máničky. Koukej vypadnout nebo ti nakopu zadek!…". Jednotka se přiřítí na podium a nasazuje jednotlivým muzikantům pouta a odvádí je do zákulisí. Zajíček vybízí lidi, aby si to nenechali líbit, aby protestovali. Diváci křičí a pískají. Konec, tma.

19:45
Zazní revoluční píseň (internacionála).
Přichází Oldřich Kaiser (mluvící pultík)
O. Kaiser promluví jako Husák.

19:50
Plamenný projev vyvrcholí, Husákovi vzorná svazačka (herečka Nikol) k pultíku přinese knihu MOC BEZMOCNÝCH od Václava Havla, kterou zadrželi ve foyeru u mladých lidí. Husák hřímá o rozvratnících, samozvancích a že se s nimi musíme zatočit. Takováto podvratná literatura nemá v naší socialistické vlasti místo.
Následně se Husák zmnění v herce Oldřicha Kaisera uvede film a pozve starostu Humpolce Jiřího Kučeru - starosta promluví a pozve společně s Oldou Kaisrem režiséra filmu Olivera Malina Morgensterna, producentku filmu Janu Kůtkovou, sponzorku filmu Ivu Kubišovou, autory námětu Františka Čuňase Stárka, Dášu Vokatou!
Krátké proslovy zúčastněných!
Režisér pozve na pódium dceru Ivana Martina Jirouse – Martu Veselou Jirousovou případně Františku Jirousovou. Před uvedením filmu možno pozvat diváky na malé pohoštění a besedu po filmu – kdo bude chtít v sále, ve foyaeru?
Poděkování: Městu Humpolci, starostovi Jiřímu Kučerovi a místostarostovi Romanovi Brzoňovi, Jarmile Neomýtkové, Janu Schneiderovi, místním Hi-Fi, Jirovi, Petrovi, Karlovi a mnohým dalším, kteří se do filmu vešli či nevešli!

20:10 – 15?
Film

22:15
Neformální beseda s tvůrci filmu.

23:00
Konec

Seznam lidí na guest list z Humpolce + 1 z rodiny, manželka, děti atd. Pro tyto hosty platí i vyhrazené místo, případně s jmenovkou! Snad sem na nikoho nezapomněl!

Jan Schneider + žena
Jarmila Neomýtková – možná nepříjde!
Pavel Bílek
Jiří Kučera – starosta
Roman Brzoň – místostarosta
Jiří Hájek
Petr Tomšů
Karel knihovník
Juliána Jirousová – možná že nepřijede!
Marta Veselá Jirousová
Františka Jirousová
Josef Strejček

Z podkladů dodaných MěKIS Humpolec zpracoval: Jiří Hájek

8.2.2013 Film Rok bez Magora. Obecenstvo v sále při promítání v Humpolci
8.2.2013 Film Rok bez Magora. Obecenstvo v sále při promítání v Humpolci
8.2.2013 Film Rok bez Magora. DG 307.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. DG 307.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. VB zasahuje.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. VB zasahuje.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. VB zasahuje.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. VB zasahuje.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. Oldřich Kaiser s pionýrkou.
8.2.2013 Film Rok bez Magora. Oldřich Kaiser s pionýrkou.

Mapa stránek