HUMPOLEC BEAT
Historie humpoleckého beatu
Skip Navigation Links
HistorieExpand Historie
SkupinyExpand Skupiny
Dobové pojmy
HifiklubExpand Hifiklub
Mapa stránek
Napište nám

Skupina Vlčkovi

Vlčkovi
Vlčkovi. Zleva: Josef Vlček, Pavel Vlček, František 'Íša' Pospíšil. Dole: Jiří Mihulka

Vlčkovi (1964) V tomto období se v českých zemích k životu zformoval hudební směr, který byl dosud pro nejširší podvědomí veřejnosti jen synonymem toho nejhoršího, co k nám mohlo ze Západu proniknout - drogy, strip-teas či westerny.
Po ústupu dixielandového revivalu odcházeli mladí lidé do prodejen s kytarami. V hlavě měli písně z večerního poslechu Radia Luxembourgh lidově přezdívané "laksík". Tato nejslavnější rozhlasová evropská stanice vysílala populární hudbu pro americké vojáky v NSR. Byla to doba naprostého amatérismu, nejen muzikantského, ale i hmotného. Hrávalo se poskrovnu, bez plakátování v lepším případě za pivo a párek na nejrůznějších místech. Na několikawattové zesilovače vyrobené na koleně ze starých lampových radiopříjmačů. Naše vzpomínání na cestě k historii humpoleckého r & r nás zavedlo prokazatelně k jediné skupině.

Vlčkovi
Vlčkovi. Zleva: Josef Vlček, Pavel Vlček, František 'Íša' Pospíšil. Dole: Jiří Mihulka

První r & r, nebo chcete-li beatovou kapelou v Humpolci, která veřejně vystupovala s repertoárem rock and rollových a beatových písní byla v podstatě sestava vytvořená v rodině Vlčkových a to synem Pavlem Vlčkem, který hrál sólovou kytaru a zpíval a jeho otcem Josefem Vlčkem, který se ujal baskytary. Kapelu dále tvořili dva Pavlovi kamarádi a to doprovodný kytarista František "Íša" Pospíšil a bubeník Jirka Mihulka.Tato sestava odehrála několik vystoupení při různých příležitostech, ať už v ZK Zálesí nebo v okolních vesnicích. Tehdy se ještě nepořádaly klasické koncerty, ale jakési estrády na kterých se mohly prezentovat soubory hrající tuto novou hudbu. Kapela působila v roce 1964. Repetoár tvořil převážně instrumentální skladby skupiny The Shadows, klasické rock ´n´ rolly a také již ranné písně The Beatles jako například I´ll Get You apod.

Zakládající členové

Josef Vlček - bass
Pavel Vlček - lead guitar, vocal
Jiří Mihulka - drums
František "Íša" Pospíšil - rhytm guitar


Mapa stránek